ادکلن

چگونه ماندگاری عطر را طولانی تر کنیم؟

چگونه ماندگاری عطر را طولانی تر کنیم؟

حتما برای شما هم این اتفاق افتاده که یک عطری خریده اید و بوی آن را خیلی دوست دارید ولی ماندگاری این عطر بسیار کم است؛ با ما همراه باشید تا دلایل این مشکل و همچنین راهکارهایی جهت رفع آن را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم:  

ترکیبات عطر در ماندگاری عطر

ممکن است ترکیبات عطر بر پایه مواد فراری مانند مرکبات، نت های برگ یا فلفل صورتی ساخته شده باشد. این عطرها نت های آغازین بسیار قوی دارند و بسیار زود پخش می شوند ولی ماندگاری کمی دارند و به سرع محو می شوند. اگر شما عاشق عطرهایی با بوی مرکبات هستید و ماندگار نبودن این عطر برایتان معضل است، برای رفع این مشکل شما می توانید از عطرهای مرکبات که با چوب ترکیب شده اند استفاده کنید. بوی چوب موجود در عطر، به تداوم ماندگاری عطر کمک می کند.  

 

5 عطر از عطرهای جیبی پرفیوم فکتوری که ماندگاری بسیار خوبی دارند:

 لالیک انکری نویر مردانه Encere noir 

 

دلایل فیزیولوژی در ماندگاری عطر

از دیگر دلایلی که ما فکر می کنیم عطرمان مانرگاری ندارد، دلایل فیزیولوژی می باشد، به این معنا که عطر همچنان بر روی لباس یا بدن ما وجود دارد ولی ما آن را استشمام نمی کنیم؛ به این پدیده، پدیده خستگی بویایی می گوید و آن زمانی اتفاق می ‌افتد که گیرنده ‌های بو از رایحه اشباع می‌ شوند تا جایی که ارسال سیگنالی به مغز در مورد آن متوقف ‌شود.

این اتفاق زمانی می افتد که شما هر روز از یک عطر استفاده کنید. همچنین در ترکیبات عطر، برخی مواد مانند کهربا، چوب صندل و … وجود دارند که خستگی بویایی را تشدید می کنند. برای رفع این مشکل از عطرهای متنوع استفاده کنید و چند روز متوالی از یک عطر استفاده نکنید تا مشام شما به آن بو عادت نکند.  

راهکارهایی برای ماندگار تر کردن عطر  

 

نقطه کور بویایی در ماندگاری عطر

ممکن است فرد دچار نقطه کور بویایی باشد و نتواند جزء اصلی یک عطر را تشخیص دهد. در این حالت بسیار دشوار است که فرد بوی اصلی یک عطر را استشمام کند. عطر ها به دلیل ساختار مولکولی خود، اغلب مقصر چنین آنوسمیایی ( آنوسمی از دست دادن جزئی یا کامل بویایی ) در انسان می شوند، به همین دلیل است که عطر سازان معمولاً چندین نوع از این مواد را با هم ترکیب می کنند.

برای رفع این مشکل شما می توانید یا عطر های دیگری تست کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر است و بهتر بوی آن را متوجه می شوید و یا اینکه از اطرافیان خود در مورد آن سوال بپرسید که نظر آنها در مورد بو و ماندگاری این عطر چگونه است، چون ممکن است شما متوجه بوی آن نباشید و آنها به خوبی آن را استشمام کنند؛ بنابراین راهنمایی دیگران در این مورد بسیار کمک کننده است.  

 

تفاوت بین عطر و ادکلن در چیست؟

بر عکس اون چیزی که در لفظ افراد می بینیم که می گویند عطر و ادکلن با هم فرقی نمی کند، این دو بسیار متفاوت هستند چرا که دارای غلظت های متفاوتی می باشند. غلظت عطر نسبت به ادکلن بسیار بیشتر است پس طبیعتا ماندگاری آن نیز بیشتر است.

غلیظ ترین عصاره، عطر یا perfume  است که غلظتی بین 40-15% دارد و خالص ترین و ماندگارترین بوها را دارد. هرچه این غلظت بالاتر باشد از لحاظ قیمت نیز بالاتر هستند.

بعد از عطر Eau de Perfume  ادو پرفیوم است که غلظتی بین 15-7% دارد و ماندگاری مناسبی دارد و به دلیل غلظت کمتر، قیمت مناسب تری هم دارد.

بعد از ادوپرفیوم Eau de Toilette  ادو تویلت یا ادکلن است که غلظتی بین 6-1% دارد و بوی ملایم و ماندگاری کمی دارد.   اگر به دنبال عطر زنانه یا مردانه ای هستید که ماندگاری بالا و قیمت مناسبی داشته باشد، پیشنهاد من به شما ادکلن های کوبا پاریس است. در مورد کوبا پاریس بیشتر بدانید.

 

اگر در مورد انتخاب عطر مناسب سلیقه ات نیاز به مشاوره داری همین الان از طریق راههای ارتباطی زیر با من در تماس باش، خیلی زود بهت جواب میدم.

لینک واتس اپ فروشگاه آرایشی و بهداشتی وحید https://wa.me/+989124242130

لینک اینستا گرام فروشگاه آرایشی و بهداشتی وحید https://www.instagram.com/vahidcosmetic