رنگ مو

10 روش برای ثابت نگه داشتن رنگ مو

10 روش ثابت نگه داشتن رنگ مو

حتما برای شما هم اتفاق افتاده، زمانی که موهایتان را رنگ کرده اید و رنگ موهایتان انقدر جذاب است که دوست دارید برای مدت طولانی آن رنگ را روی موهایتان ثابت نگه دارید؛ در این مقاله 10 روش برای ثابت نگه داشتن رنگ مو را برای شما عزیزان شرح دادیم:

1 استفاده از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده

شامپو و نرم کننده هایی که ملایم هستند و برای موهای رنگ شده طراحی شده اند، علاوه بر اینکه به موهای رنگ شده آسیب کمتری می رساند، از رنگ موها نیز در برابر عوامل محیطی از جمله اشعه خورشید محافظت می کند و رنگ مو تا مدت بیشتری ثابت می ماند.  

2 پرهیز از استخر و حمام با اب گرم

همانطور که می دانید، استحمام با آب گرم به فولیکول های موی سر آسیب می زند، همچنین آب موجود در استخر نیز به دلیل اینکه حاوی کلراید است، به مقدار بسیار زیادی موها را خشک و شکننده می کند. برای محافظت از رنگ مو در هنگام شنا حتما از کلاه استفاده کنید و پس از آن حتما موهای خود را به خوبی بشویید و خشک نمایید.     10 روش ثابت نگه داشتن رنگ مو    

3 پرهیز از حمام آفتاب، بدون کلاه

اشعه ماوراء بنفش و دیگر اشعه های موجوددر نور خورشید به موها آسیب می زنند و باعث تیره شدن رنگ مو می شوند، بنابراین هنگام استفاده از حمام آفتاب، به منظور مراقبت از موها و ثابت نگه داشتن رنگ مو حتما از کلاه استفاده نمایید.  

4 عدم استفاده از اتو، سشوار و فر برای ثبات رنگ مو

موهای رنگ شده خشک و شکننده هستند، حرارت ناشی از سشوار، اتو یا ابزار فر کننده مو نیز موها را شکننده تر می کند و همچنین در دراز مدت نیز باعث ایجاد موخوره خواهد شد.  بنابراین طبیعی ست که رنگ موها جلوه اولیه خود را از دست بدهد و تیره تر شود.  

5 عدم استفاده از شامپو تا 3 روز بعد از رنگ

زمانی که موهایتان را رنگ می کنید، لایه های کوتیکول مو باز می شود و رنگ به درون آنها انجام می شود. این عمل یک پروسه است و به سه روز زمان نیاز دارد؛ بنابراین تا انجام کامل پروسه موهای خود را نشویید تا رنگ موی شما ثبات بیشتری داشته باشد.  

6 عدم استفاده از حوله به منظور خشک کردن مو

معمولا زمانی که موها را حوله خشک می کنیم، اگر درحین خشک کردن مو دقت کافی به خرج ندهیم؛ آسیب شدیدی به موها خواهیم زد. اگر خیلی آرام و با ملایمت موها را خشک نکنیم، حوله سبب آسیب رساندن به کوتیکول های مو می شود. بنابراین شما می توانید، به منظور تثبیت رنگ مو، به جای استفاده از حوله موهایتان را با جریان هوا خشک نمایید.  

7 استفاده از ماسک مو و سرم های حاوی ویتامین مو

شما می توانید با استفاده مرتب از این روش از خشک شدن موها جلوگیری کنید، رطوبت موها را حفظ کنید و در نهایت ثبات بیشتری به رنگ موی خود ببخشید.  

8 لکه گیری و تمدید رنگ مو  برای ثبات رنگ مو

اگر رنگ شما نیاز به لکه گیری دارد، با استفاده از یک قلم و فرمول رنگ قبلی، لکه گیری موها را انجام دهید، همچنین تمدید رنگ مو هر 6 هفته یک بار به ثبات رنگ مو کمک می کند. حتما برای رنگ کردن موهایتان از رنگ موی خارجی بدون آمونیاک استفاده کنید.     10 روش ثابت نگه داشتن رنگ مو    

9 پرهیز از شستشوی روزانه مو برای ثابت نگه داشتن رنگ مو

شستشوی روزانه مو موجب می شود  چربی های مفید مو از بین برود و رنگ مو با سرعت بیشتری تغییر رنگ دهد.  

10 استفاده از تثبیت کننده رنگ مو

افزودن مقداری تثبیت کننده رنگ به ترکیبات رنگ مو در زمان رنگ کردن، موجب ثابت نگهداشتن رنگ مو و به تعویق انداختن تغییر آن می شود.  

 

اگر در مورد انتخاب رنگ مو نیاز به مشاوره داری همین الان از طریق راههای ارتباطی زیر با من در تماس باش، خیلی زود بهت جواب میدم.

لینک واتس اپ فروشگاه آرایشی و بهداشتی وحید https://wa.me/+989124242130

لینک اینستا گرام فروشگاه آرایشی و بهداشتی وحید https://www.instagram.com/vahidcosmetic    

1 دیدگاه در “10 روش برای ثابت نگه داشتن رنگ مو

  1. فاطمه چابکی گفت:

    ممنونم بخاطر مطلب مفیدتون

نظرات بسته شده است.